Ajutor Ospătar

Alătură-te echipei de profesioniști Continental Forum Tîrgu Mureș, te așteptăm într-un mediu de lucru motivant, sigur și plăcut!

Poziție: Ajutor Ospătar

Aptitudinile candidatului ideal:

  • Persoană plăcută, sociabilă și amabilă
  • Dorință de dezvoltare profesională;
  • Atitudine pozitivă și orientată către client;
  • Persoană comunicativă, energică.

 Cunoștințele candidatului ideal:

  • Studii medii, absolvent liceu/școală profesională de specialitate;
  • Experiență pe poziție similară de cel puțin 3 luni constituie avantaj;
  • Calificare profesională în domeniu constituie avantaj;
  • Limba engleză – nivel conversațional.

Descrierea jobului:

  • Întampină clienții, colaborează cu celelalte departamente ale hotelului pentru asigurarea unei atmosfere calde și primitoare;
  • Participă în realizarea etapelor de servire: pregătirea și aranjarea bufetului cu inventarul respectiv, transportul veselei, tacâmurilor, paharelor, ambalajelor, debarasarea meselor și menținerea curățeniei acestora având drept scop final satisfacția clientului;
  • Răspunde de respectarea normelor sanitare.

Oferta noastră:

  • Tichete de masă proporțional timpului lucrat;
  • Planuri de dezvoltare profesională și training;
  • Evenimente interne și teambuildinguri;
  • Bonusuri anuale și de performanță;
  • Abonamente medicale personalizate.

Cum trimiți CV:

Dacă te potrivești descrierii de mai sus trimite CV-ul folosind formularul de mai jos (apăsați pe butonul „Aplică acum la acest job“) sau la adresa cariere@continentalhotels.ro – precizează în subiectul mail-ului postul pentru care aplici și numele hotelului.

CU CE NE MÂNDRIM LA CONTINENTAL HOTELS:

  • Suntem cel mai mare lanț hotelier românesc care acoperă piața de lux, business și economy;
  • În cei peste 27 ani de activitate am instruit peste 2500 de angajați care astăzi sunt adevărați profesioniști în industria hotelieră;
  • Suntem o familie mare cu peste 800 membri;
  • Suntem prezenți în București, Arad, Oradea, Sibiu, Drobeta Turnu Severin, Tîrgu Mureș și Suceava.

Evenimentele Continental Hotels pentru angajați ne ajută să menținem viu spiritul de echipă:

Campionatul de fotbal și Concursul de majorete este de departe cel mai îndrăgit eveniment organizat pentru angajații Continental și Ibis, aflat la ediția cu numarul XIII.

Concursurile Profesionale sunt o serie de evenimente desfasurate pe zona de Food & Beverage, Front Office și Housekeeping realizate în fiecare an, aflate anul acesta la ediția cu numărul XVII.

Teambuilding-urile sunt evenimente organizate pentru a îmbunătății colaborarea atât la nivelul Sucursalelor cât și la nivelul întregii organizații.

Iar Școala Continental, un proiect inițiat în 2012, care își propune să ofere traininguri interne pentru angajați, an de an. Trainerii Școlii Continental sunt angajați cu experiență și autorizați ca formatori.

Nume (obligatoriu)

Email (obligatoriu)

Telefon (obligatoriu)

Oras (obligatoriu)

Denumire Job (obligatoriu)

Mesaj:

Upload CV

Dorim să te informăm ca toate datele cu caracter personal care te privesc și care sunt colectate în contextul candidaturii tale pot fi prelucrate de către Continental Hotels S.A. doar în scopul recrutării. Respectivele date vor fi colectate și prelucrate în conformitate cu legislația aplicabilă privind protecția datelor, pe toată durata procesului de recrutare precum și ulterior pe o perioadă stabilită între 6 luni și 3 ani, în funcție de nivelul experienței profesionale necesare job-ului la care ai aplicat.

De asemenea, te invităm să citești politica GDPR (,,General Data Protection Regulation – GDPR”) adoptată de Continental Hotels aici: Politica de confidentialitate