Ospătar

Ospătar

Ești interesat să începi sau să-ți dezvolți cariera în domeniul hotelier?

Alătură-te echipei noastre! Te așteptăm la Continental Forum Sibiu, într-un mediu de lucru dinamic și plăcut!

Poziție: ospătar/ajutor ospătar

Aptitudinile candidatului ideal:

  • Dorința de dezvoltare profesională;
  • Atitudine pozitivă și orientată către client;
  • Persoană plăcută, sociabilă și amabilă;
  • Persoană comunicativă, energică, capabilă să serveasca la standardele specifice companiei.

 Cunoștințele candidatului ideal:

  • Studii medii, absolvent liceu/școală profesională de specialitate;
  • Experiență pe o poziție similară de cel puțin 3 ani;
  • Calificare profesională în domeniu;
  • Limba engleză – nivel conversațional.

Descrierea jobului:

  • Întâmpinarea și poziționarea clienților la masă;
  • Colaborarea cu celelalte departamente ale hotelului pentru asigurarea unei atmosfere calde si primitoare;
  • Realizarea mise en place;
  • Preluarea și servirea comenzilor, transportul veselei, tacâmurilor, paharelor, debarasarea meselor și menținerea curațeniei având drept scop final satisfacția clientului;
  • Realizarea notei de plată și a incasărilor; Consilierea clienților in alegerea preparatelor.

Oferta noastră:

  • Salariu fix negociabil în funcție de experiența relevantă în domeniu și în acord cu grila de salarizare a companiei;
  • Facilități acordate angajaților în cadrul hotelurilor Continental și Ibis;
  • Planuri de Dezvoltare Profesională și training, activități sociale în cadrul companiei.

Dacă te potrivești descrierii de mai sus trimite CV-ul folosind formularul de mai jos (dă click pe „Aplică acum la acest job”) sau la adresa cariere@continentalhotels.ro.

Continental Hotels  este cel mai mare lanț hotelier românesc ce acoperă piața de lux, business și economy, oferind, în același timp, o gamă completă de servicii și pentru segmentul MICE.

Orașele în care Continental Hotels este prezent: București, Arad, Oradea, Sibiu, Constanța, Tîrgu Mureș, Drobeta Turnu Severin și Suceava, totalizând peste 1.860 de camere.

Hotelul Continental Forum Sibiu este localizat central în Piața Unirii, în imediata apropiere de centrul istoric, oferind o experiență unică de cazare in Sibiu.

Nume (obligatoriu)

Email (obligatoriu)

Telefon (obligatoriu)

Oras (obligatoriu)

Denumire Job (obligatoriu)

Mesaj:

Upload CV

Dorim să te informăm ca toate datele cu caracter personal care te privesc și care sunt colectate în contextul candidaturii tale pot fi prelucrate de către Continental Hotels S.A. doar în scopul recrutării. Respectivele date vor fi colectate și prelucrate în conformitate cu legislația aplicabilă privind protecția datelor, pe toată durata procesului de recrutare precum și ulterior pe o perioadă stabilită între 6 luni și 3 ani, în funcție de nivelul experienței profesionale necesare job-ului la care ai aplicat.

De asemenea, te invităm să citești politica GDPR (,,General Data Protection Regulation – GDPR”) adoptată de Continental Hotels aici: Politica de confidentialitate